Bie padia e PD, partia e Patozit do të futet në zgjedhje
Kolegji Zgjedhor ka rrëzuar padinë e Partisë Bashkimi Demokrat për të çregjistruar nga zgjedhjet e 30 qershorit Partinë Bindja Demokratike.

Rrëzimi u bë për shkak të moslegjitimitetit të padisë. Bashkimi Demokratik në ankimimin e tij argumentonte se vendim i kqz-së, cënon kushtet e barabarta në zgjedhje dhe ligjshmërinë e tyre.
Shtuar më 09/05/2019, ora 13:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori