Bie niveli i ujit në HEC-in e Fierzës
Mungesa e reshjeve të shiut dhe rritja e temperaturave gjatë ditëve të fundit kanë bërë, që niveli i ujrave në basenin e Hidrocentralit të Fierzës të bien ndjeshëm.

Ulja e nivelit të liqenit ka ardhur pas rënies së nivelitprurjeve të lumenjve e përrenjve të Kukësit, Hasit e Tropojës, të cilat derdhen në këtë liqen. /albeu.com/

Shtuar më 21/08/2014, ora 10:24
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori