Besimtarët muslimanë festojnë Bajramin
Që në orët e para të mëngjesit, mijëra besimtarë musliman janë mbledhur në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” ku kanë bërë lutjen e mëngjesit me rastin e Kurban Bajramit.

Të pranishëm në këtë lutje kanë qenë besimtarë e klerikë të klerit mysliman, së bashku me Kryetarin e Komunitetit Mysliman, Selim Muça që së bashku me qytetarët është falur dhe ka uruar për një festë të mbarë.

Portali Albeu uron të gjithë besimtarët myslimanë me rastin e festës së KURBAN BAJRAMIT!!! Ju dëshirojmë që ditët e kësaj feste t’i kaloni me shëndet dhe qetësi shpirtërore në mesin e më të dashurve. /albeu.com/
Shtuar më 06/11/2011, ora 08:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori