Berisha: Zoti e shpëtoftë të majtën shqiptare nga piktori i dështuar Edi Rama
Gjatë vizitës që zhvilloi sot në komunën Ishëm, Kryeministri Berisha u ndal edhe në vendprehjen e eshtrave të piktorit të madh shqiptar, Ibrahim Kodra, si një homazh nderimi për veprën e tij.“Erdha sot të përulem me nderimin më të madh, para gjeniut të pikturës shqiptare dhe një prej piktorëve më të mëdhenj të kohës së vet, Ibrahim Kodra. Por, me këtë rast, gjithashtu lutja dhe urimi im: Zoti e shpëtoftë të majtën shqiptare nga piktori i dështuar Edi Rama! Shqipërinë e ka shpëtuar dhe do ta shpëtojë e djathta e bashkuar e saj.” u shpreh Berisha./albeu.com/
Shtuar më 05/04/2013, ora 13:36

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori