Berisha urdhëron stafin e tij të lirojë zyrat e kryeministrisë
Kryeministri Sali Berisha përmes një urdhri të brendshëm lëshuar disa ditë më parë kërkon stafit politik në datën 31 gusht të lirojë zyrat për pasardhësit e majtë.

Burime pranë kryeministrit kanë bërë të ditur për Gazetën Shqiptare se Berisha para pak ditësh ka thirrur në zyrën e tij shefen e protokollit, Nadia Qesja, së cilët i ka kërkuar që t'ia përcjellë urdhrin të gjithë stafit politik.

Këtu bëjnë pjesë këshilltarët dhe drejtorët, të cilët në bazë të urdhërit duhet që deri në datën 31 gusht të lirojnë zyrtar e tyre dhe të përgatisin të gjithë dokumentacionin që do t'u lihet gati zyrtarëve të Partisë Socialiste dhe kryeministrit të ri, Edi Rama.
Shtuar më 29/08/2013, ora 10:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori