Berisha u premton raporterëve të KiE-së zgjedhje me standarde
Qeveria shqiptare është tërësisht e vendosur për të realizuar në Shqipëri zgjedhjet më të mira të realizuara gjatë dy dekadave të fundit konform standardeve ndërkombëtare. Ky ka qenë premtimi që kryeministri Berisha i ka bërë Raporteret e Asamblesë parlamentare të KiE-se, Jonathan Evans dhe Grigore Petrenco.

Kreu i qeverisë shqiptare u kërkoi atyre të ushtrojnë të gjithë influencën ë tyre që në Shqipëri të vijnë sa më shumë vëzhgues ndërkombëtarë për të vëzhguar nga afër procesin e zgjedhjeve. /albeu.com/
Shtuar më 18/04/2013, ora 14:16

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori