Berisha u heq emrat ministrave të Ramës e i zëvëndëson me nofka
Pëlqej
Kuvendi i Shqipërisë ditën e sotme u shoqërua me debate të ashpra me PS-PD dhe LSI-së. Ish-kryeministri Sali Berisha ka zëvëndësuar emrat e minstrave të Ramës me nofka të kriminelëve.

Gjatë fjalës së tij në Kuvend, pasi akuzoi vëllain e kryeministrit Edi Rama si pjesë të bandës së Xibrakës, ish kryeministri tha se disa nga ministrat janë të lidhur me krimin.

Niko Peleshin e thërrasin Niko Rragami, Xhafën e thërrasin Agron Xhafa, Olta Xhackën, ku është… Pandeli ti nuk e ke me krimin se e do njërën dorë në tepsi tjetrën në sini, edhe me Ramën dhe me Erjon Velinë.

Damian Çela, je ti, edhe një tjetër po prit. Ditzi Bajro, e harruan Sulon që i internonte, tani e thërrasin Ditzi Bajro. Damjan, ushtar i klanit bajro. Arben Zhozhoja ku është, i njohur për aferat e tij të shumëllojta”- tha Sali Berisha. /albeu.com/

Shtuar më 13/10/2017, ora 14:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori