Berisha sulmon gjyqtarin Artan Gjermeni: Nuk njeh as ligj as moral!
Ish-kryeminstri Sali Berisha ka reaguar për dënimin e ish-deputetit demokrat, Ervin Salianji.

Berisha ka sulmuar gjyqtarin që dha vendimin për Salianjin, Artan Gjermeni duke e etiketuar si anëtar të bandës së Aldo Bares.

Postim i plotë i Sali Berishës:

Nje vendim politik mafioz i Edvin Kristaq Mafise!

Te dashur miq, sot Edvin Kristaq Mafia nepemermjet sherbetorit te tij, anetarit-gjykates te bandes se Aldo Bares, kriminelit faqezi qe nuk njeh ligj as moral pervec padroneve te tij, denoi me 1 vit burg ishdeputetin Ervin Saljani per fajin e vetem sepse ai provoi para botes lidhjet direkte te Edvinit, Faqezi Xhafes me supertrafikantin nderkombetar Agron/Geron Xhafa.


Denimi i Ervin Saljanit nga Edvin Mafia nepermjet gjykatesit famezi, mafioz, Gjermeni ne nje akt te pashembullt ne Europen e pas renies se perdes se hekurt, ne nje proces mafioz, stalinist deshmon shkaterrimin dhe nenshtrimin perfundimtar te drejtesise prej tij dhe instalimin perfundimtar te narkoshtetit ne Shqiperi.

Ky denim eshte nje kushtrim per çdo qytetar te ketij vendi te ngrihet per te shporrur sa me pare kalbesiren Edvin Mafia dhe narkoqeverine e tij nga pushteti.
Shtuar më 18/12/2019, ora 20:58

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori