Berisha: Shqipëria dixhitale kursim kohe dhe transparencë
Kryeministri Sali Berisha gjatë një konference mbi qeverisjen elektronike ka vlerësuar arritjet e Shqipërisë në këtë fushë ndërsa deklaroi se objektiv i qeverisë së tij është Shqipëria dixhitale pasi ajo ka të bëjë me transparencën, shkurtimin e kohës dhe hapjen e mundësive të reja.

“Shqipëria liston sot një seri shërbimesh dixhitale themelore nga prokurimet publike tek targat e makinave, taksat, doganat dhe vazhdon përpjekjet e mëdha për të shtuar numrin e tyre” tha Berisha duke shprehur mirënjohje për qeverinë
amerikane dhe USAIDI-in të cilët me pogramin e pragut të iniciativës së mijëvjeçarit themeloi në Shqipëri disa projekte si One Stop Shop, ITEX mundësinë në përdorimin e internetiti në çdo shkollë e çdo klasë. /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2012, ora 12:03

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori