Berisha: Rama pa program për parandalimin e krizës
Pëlqej
Ish-kryeministri Sali Berisha akuzoi qeverine Rama se nuk ka program për parandalimin e krizes. Pas një takimi me presidentin e Fondacionit Shqiptaro- Amerikan, Michael Granoff, Berisha u shpreh se Rama dhe ekzekutivi i tij po rrenojne çdo dite sigurine ligjore, pra zemren e shtetit ligjor ne Shqiperi.


“Ata me vendimet e tyre dhunojne Kushtetuten dhe ligjet e vendit pa i ndryshuar ato, me pretekstin se jane premtime elektorale, anullojne pa asnje shkak ligjor konçesione, kontrata, te drejta pronesie, te cilat jane dhene ne perputhje me ligjet dhe Kushtetuten, gje qe godet rende investimet e huaja dhe te vendit’- shkruan Berisha në Facebook. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 17:19
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori