Berisha: Rama nuk voton 3 ligjet pa mbyllur pazaret me listat
Kuvendi nuk ka miratuar edhe sot tre ligjet e kërkuara nga opozita edhe prse nga mediat u raportua se deputetët e opozitës do të votonin pro ketyre ligjeve. Kreu i qeverisë i bëri thirrje Ramës të mos shndërroje tre ligjetpazar per listazeza në kurriz te mbeshtetesve të tij.


“Iken nga salla sikur ishte futur ndonje substance apo halor ne karriket e tyre. Iken, por karriket e tyre bosh flasin shume me teper. Mos i shndërro ligjetpazar për listazeza në kurriz të mbështetësve të tij. Të vijë këtu sepse kjo botë nuk mund të konceptohet thjesht si pazare, tani është bërë lista e zezë, se cilët pranohen dhe cilët nuk pranohen nga LSI, Nasip të them të vërtetën, nuk është këtu po më dëgjon, në listën e zezë ia ka dorëzuar zoti Rama ndaj dhe sot u shty votimi si Pazar me listën e zezë, ne në cdo kohë i votojmë”- tha Berisha gjyte fjalës së tij në Kuvend. /albeu.com/
Shtuar më 06/05/2013, ora 14:52

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori