Berisha: Rama koke e kembe i lidhur me krimin dhe trafiqet
Sali Berisha ka hedhur sërish akuza drejt Kryeministrit Edi Rama, ku është shprehur se ai është i lidhur ngusht me krimin.

"Rama vete dhe kupola e tij jane koke e kembe te lidhur me krimin dhe trafiqet

Te dashur miq, sot Edi Rama shpertheu egersisht kunder drejtesise, e cila ne kundershtim me ligjin ka liruar kriminel dhe trafikante dhe keto akte te shemtuara dhe te denueshme kane ndodhur. Por ka dhe me keq.
Rama vete personalisht eshte politikani me i lidhur me krimin dhe bandat e tij. Ne Shqiperi nuk ka njeri qe nuk di lidhjet e tij te ngushta me banden e rruges se Kavajes dhe bashkepronesine e tij me kete bande ne kinema Republika. Çdo njeri i njeh lidhjet publike te Rames me bandat e Lushnjes, Durresit, Hakmarrjen per Drejtesi, Dritan Dajtit, etj etj. Boset dhe anetaret e ketyre bandave kane marre denimet e merituara nga drejtesia shqiptare. Por edhe sot Rama eshte mburoja e tyre politike.

Rama vete ka perfshire vrases, trafikante, pengmarres ne grupin parlamentar dhe ne krye te PS.
Eshte vet Rama qe trafikante, vrases, perdhunues te tipit Danaj i ka vendosur ne nivelet me te larta te piramides se administrates se tij. Keto emerime nuk i kane bere gjykatesit apo prokuroret e inkriminuar por i ka bere vet Rama me Koçot e tij dhe aleancen e qelbesirave qe krijuan per te ardhur ne pushtet dhe e vendosen ne pushtet!!" sb

Berisha është ndër politikanët më aktiv në facebook.
Shtuar më 16/06/2014, ora 21:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori