Berisha publikon dokumentin: Rama fsheh 1470 kontejnerë me helme të rrezikshme në Shqipëri

Ish-kryeministri Berisha akuzon kreun e qeverisë, Edi Ramën, se fsheh plot 1460 kontejnerë me helme kimike të rrezikshmeShqipëri.

Berisha i referohet disa dokumenteve, të cilat sipas tij janë botuar në mediat italiane dhe tregojnë se nga Porti i Barit drejt Portit të Durrësit janë transportuar kontejnerët në fjalë për djegie në Maqedoni.

Por sipas Berishë, këto kontejnerë kanë humbur në Shqipëri.

STATUSI

Edi Rama i zhytur gjer ne vesh ne megaskandalin e helmeve te rrezikshme!

-Ai fshehu ne Shqiperi 1470 konteinere me helme te rrezikshme.

– Mediat Italiane botojne sot dokumentat e nisjes se plehrave toksike nga Porti i Barit drejt Durresit per djegie ne Shkup dhe

-“humbja ne Shqiperi” e 1470 konteinereve me keto helme, te cilet nuk kaluan Qaf Thanen! sb./Albeu.com/
Shtuar më 01/03/2017, ora 19:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori