Ndryshon rezultati në Maqedoni, këtë raund e vështirë të zgjidhet presidenti (FOTO
Berisha pret Lohan e Montobion
Albeu.com
Ambasadori i Komisionit Europian Helmut Lohan dhe kryediplomati spanjoll ne Tirane, Manuel Montobio u takuan sot me kryeministrin Sali Berisha, me te cilin mesohet se kane diskutuar per situaten politike ne vend.
Nuk ka detaje rreth bisedes se tyre, nderkohe kujtojme se javen e kaluar te dy ambasadoret ishin ne Presidence ku u takuan me kreun e shtetit Bamir Topi.

Po ashtu mbetet ende per t'u sqaruar nese ne bisede eshte diskutuar per negociatat me opoziten per zgjidhjen e krizes politike, ne tryezen qe Topi, sipas deklaratave eshte i gatshem ta organizoje.
Shtuar më 03/02/2010, ora 17:40
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori