Ekzekutohet në atentat biznesmeni nga Shkodra
Berisha: PD e PS bashkëpunim për të shembur murin e imunitetit
Albeu.com
Kryeministri Sali Berisha konfirmoi sot në Shkodër, gjatë një konference për shtyp, se qëndrimi i tij ndaj opozitës, ‘është bashkëpunim dhe vetëm bashkëpunim’.Duke iu përgjigjur interesimit të medias lidhur me tubimin e paralajmëruar nga LSI kundër ndryshimeve kushtetuese, z. Berisha tha se natyrisht opozita bën zgjedhjen e saj.

“Ajo çka mund të them është se krijimi i Komitetit Kombëtar për Shpëtimin e “Dushkut” mund të quhet ndryshe Komiteti i Hipokrizisë Kombëtare”, nënvizoi Kreu i qeverisë.

Kryeministri iu përgjigj interesimit të medias, lidhur me akuzat e kryetarit të PS-së, Edi Rama ndaj qeverisë, në takimin e zhvilluar një ditë më parë në Tiranë. “Mendoj se dje në atë konferencë ka patur një zhvillim jashtëzakonisht pozitiv dhe zhvillimi më pozitiv ka qenë se të dy palët, qeveria dhe opozita u zotuan publikisht për të shembur murin e imunitetit”, komentoi Kryeministri, duke nënvizuar se kjo ka një rëndësi të jashtëzakonshme për këtë vend.

Në këtë kontekst, vijoi Kreu i qeverisë, mendoj se vazhdimi i reformës kushtetuese është dëshmi e një ndarjeje të përgjegjshme, të përgjegjësisë dhe vizionit të përbashkët për problemet themelore të këtij vendi.
Shtuar më 11/05/2008, ora 01:35
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori