Berisha: Pavarësia e Kosovës është reale
Albeu.com
“Tirana dhe Prishtina kanë qëndrime të njëjta sa i përket pavarësisë së Kosovës”, thanë dje në Tiranë, kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha, dhe kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Hashim Thaçi.

“Pavarësia e Kosovës është reale”, ka thënë Berisha pas takimit, duke e vlerësuar lartë punën e Ekipit Negociator të Kosovës.

{nl}

Ndërkaq, kryetari i PDK-së, Thaçi, ka shprehur bindjen se Nëntori i ardhshëm do të festohet në Kosovën e pavarur dhe sovrane.

Shtuar më 29/11/2006, ora 11:16
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori