Kush është biznesmeni u ekzekutua me pistoletë silenciator në mes të Tiranës
Berisha pastron qeverinë edhe nga zv. ministrat e LSI-së
Pas shkarkimit të ministrave tashmë e kanë radhën zv. ministrat e Lëvizjes Socialiste për Intergrim të lënë detyren. Me vendime të posaçme qeverie ka liruar nga detyrat, Sokol Dervishin zv. ministrin e Ekonomisë, Ylli Manjani, zv. ministër i Transportit, Nora Malaj, zv. ministër e Arsimit, Klajda Gjosha, zv. ministër e MPCSSHB, Tokli Thomai, zv. ministër i Buqjësisë, Selim Belortaja zv. ministër i Jashtëm, dhe Edmond Hoxha si zv. ministër i Integrimit.

Gjithashtu nga detyra janë liruar edhe prefektët e qarkut Durrës dhe Fier, përkatësisht Genc Alizoti dhe Robert Bitri. /albeu.com/
Shtuar më 11/04/2013, ora 10:43

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori