Berisha: Nuk punoj per historine, por per premtimet e dhena
Albeu.com
Kryeministri Sali Berisha është shprehur se nuk i frikësohet aspak historisë për kritikat që mund të lindin lidhur me konfliktet e me institucionet e pavarura.Sipas tij, puna që ai bën është një tregues i mirë i asaj se nuk punon për të hyrë në histori, por për tiu përmbajtur premtimeve të qytetarëve shqiptarë të cilët e kanë votuar. “Ne nuk po bëjmë ligje, por po sjellim modele” ka thënë ai.

Shefi i ekzekutivit ka mohuar gjithashtu ekzistencën e një krize midis tij dhe ambasadorit amerikan në Tiranë, John Withers. “ne kemi marrëdhënie të shkëlqyera midis nesh”, ka thënë Berisha. (start)
Shtuar më 25/10/2008, ora 22:02
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori