Berisha në Shkodër: Rama i shkretë në ide, i pasur në trillime (FOTO LAJM)

Sali Berisha
I pranishëm në përvjetorin e 22-të, të themelimit të degës së PD-së në Shkodër, nën sloganin “Ne jemi ndryshimi, përpara, përpara, përpara”, kryeministri evidentoi sukseset e arritura deri më tani nga kjo parti.

“Sot ne kremtojmë 22-vjetorin, si forcë politike që lindi nga aspiratat, ndjenjat, ëndërrat më të bukura të lirisë së shqiptarëve dhe ne vijmë në këtë ditë të bekuar, më të gatshëm, më të dashur, më të sigurtë se kurrë për fitore.

Vijmë sot si forca madhore e ndryshimit të këtij vendi, sepse Shqipërinë, vendin më të izoluar të planetit, e shndërruam në anëtaren të Aleancës së Atlantikut të Veriut, aleancës më të fuqishme të kohërave”, tha Berisha.

Një valë akuzash kanë ardhur dhe në drejtim të kreut të opozitës Edi Rama.

“Ne jemi ndryshimi zoti Rama, sepse ne në parim besojmë ne vlerat që mbrojmë, me përkushtimin tonë, ia kemi dalë në këto katër vite të kemi rritje ekonomike katër herë më të madhe se mesatarja e rajonit. Ia kemi dale në këto katër vite të ulet dhe jo të rritet papunësia. Kurse ti i nderuar zotëri, je i shkretë në ide, je i varfër në mendime, je i pasur në trillime, je i pasur në mohime, je i pasur në mashtrime”, kritikoi Berisha.
Shtuar më 15/01/2013, ora 11:31

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori