Berisha nė Shkodėr: Rama i shkretė nė ide, i pasur nė trillime (FOTO LAJM)

Pëlqej
Sali Berisha
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
I pranishėm nė pėrvjetorin e 22-tė, tė themelimit tė degės sė PD-sė nė Shkodėr, nėn sloganin “Ne jemi ndryshimi, pėrpara, pėrpara, pėrpara”, kryeministri evidentoi sukseset e arritura deri mė tani nga kjo parti.

“Sot ne kremtojmė 22-vjetorin, si forcė politike qė lindi nga aspiratat, ndjenjat, ėndėrrat mė tė bukura tė lirisė sė shqiptarėve dhe ne vijmė nė kėtė ditė tė bekuar, mė tė gatshėm, mė tė dashur, mė tė sigurtė se kurrė pėr fitore.

Vijmė sot si forca madhore e ndryshimit tė kėtij vendi, sepse Shqipėrinė, vendin mė tė izoluar tė planetit, e shndėrruam nė anėtaren tė Aleancės sė Atlantikut tė Veriut, aleancės mė tė fuqishme tė kohėrave”, tha Berisha.

Njė valė akuzash kanė ardhur dhe nė drejtim tė kreut tė opozitės Edi Rama.

“Ne jemi ndryshimi zoti Rama, sepse ne nė parim besojmė ne vlerat qė mbrojmė, me pėrkushtimin tonė, ia kemi dalė nė kėto katėr vite tė kemi rritje ekonomike katėr herė mė tė madhe se mesatarja e rajonit. Ia kemi dale nė kėto katėr vite tė ulet dhe jo tė rritet papunėsia. Kurse ti i nderuar zotėri, je i shkretė nė ide, je i varfėr nė mendime, je i pasur nė trillime, je i pasur nė mohime, je i pasur nė mashtrime”, kritikoi Berisha.
Shtuar më 15/01/2013, ora 11:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.