Berisha në Ishëm, premton tapitë brenda vitit
Kryministri Berisha kërkoi sot votën e banorëve të Ishmit si mbeshtetje per vazhdimin e reformave per zhvillimin e vendit. Gjatë një takimi me ta, kreu i qeverisë premtoi gjithashtu se do t’i jepet fund edhe procesit të tapive brenda vitit.

“Tokat e tapitë kur u ndanë me ligjin e 17501 për fatin më të keq, le ta quajmë procesin më gjeometrik të kësaj ka krijuar këto probleme që keni ju sot. Si do zgjidhet kjo? Ne do bëjmë hartën dixhitale të tokës dhe harta do të tregojë qartësisht pozicionin e çdo parcele. Ne do bëjmë hipotekën në komunë në mënyrë që brenda vitit të verifikojmë dhe ndajmë tapitë”- tha Berisha.
Shtuar më 11/06/2013, ora 13:53

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori