Berisha merr pjesë në Samitin e Partive Popullore
Berisha u nis sot për në Bruksel ku nesër do të marrë pjesë në Samitin e Partive Popullore Evropiane. Samiti do të mbahet në Kështjellën Bouchout, në Meise në të cilin marrin pjasë personalitete të njohura të politikës europiane, kryetarë shtetesh e qeverish dhe liderë të opozitës së vendeve të BE-së dhe atyre jashtë BE-së, si dhe Presidenti i Këshillit Europian Herman Van Rompuy, i Komisionit Europian Jose Manuel Barosso dhe ai i Parlamentit Europian dhe Jerzy Buzek.

Samiti i paraprin mbledhjes së Këshillit Europian. /albeu.com/

Shtuar më 23/03/2011, ora 17:21

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori