Berisha: Mbi 320 projekte per infrastrukturen rrugore
Albeu.com
Kryeministri Berisha ka mbledhur sot komitetin për zhvillimin e rajoneve. Në fjalën e tij shefi i qeevrisë theksoi se janë mbi 320 projekte të planifikuar nga qeveria për infrastrukturën rrugore.Sipas tij fondi i zhvillimit përfshin të gjitha financimet në të gjitha rajonet. Gjithashtu duke iu referuar bujqësisë kryeministri Berisha theksoi se qeveria këtë vit ka rritur në mënyrë të ndjeshme financimin për fermerët dhe po kombinohen të gjitha format e kredive.
Shtuar më 30/07/2010, ora 18:24
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori