Berisha: Mafia e Ramës po terrorizon demokratët
Ish-kryeministri Sali Berisha me ana të një statusi në Facebook ka denoncuar se sipas tij prej disa ditësh ndaj demokratëve ka nisur një valë sulmi.

Sipas tij, mafia e ‘Noriegës’, po bën gjithçka që demokratët të braktisin vendin.

Statusi në Facebook

Ndal terrorit te mafies se zeze ndaj demokrateve!

Te dashur miq, nje vale terrori e papare ka shperthyer keto dite nga mafia e zeze e pushtetit ndaj demokrateve ne mbare vendin. Mafia e Norieges ben gjithçka, po perdor te gjitha format e presioneve antiligjore qe te largoje masivisht nga Shqiperia demokratet me familjet dhe bizneset e tyre.

Ky eshte rregjimi me i rrezikshem ne historine e vendit pas diktatures hoxhiste. Keni te bejme me nje klike e ndeshkuar, te mallkuar, te perçmuar nga 80% e shqiptareve.

Ne keto kushte tejet te renda, ftoj qytetaret te mos largohen nga Shqiperia por te organizohemi me te gjitha format e mosbindjes civile paqesore kunder saj.

Lexoni çfare shkruan biznesmeni demokrat dixhital! sb

"mirdita doktor berisha jam Sajmiri nga tirana kam nje biznes te mesem jam i djathte me bindje kam qen i persekutuar ne nje zon le kufitare ne perrenjas kurdohere kam votuar pd me i zhgynjyer se ket her as me 97 skam qen.

Ti mund ta kesh ket jnformacion po ta jap prap ka filluar geniocid kundra demokrateve e para jashte tirane ka per mbi 2 vjet qe ste mban njeri ne pun po sje i majte neper bizneset private shteti dihet tani ket jave kan filluar represjonet neper tiran sguxon njeri me fol per opozite.

Me mua sot esht hera e dyt qe me thon ik mos rri me shiti dhe ik me eshte neverit puna kam investuar gjakun e 27 vjeteve kam punuar 16 ore ne dite dilni flisni zoti berisha ku duhet te kemi shpres hera e par ne jet en time po e mendoj te iki genocidi ka filluar me bitin 1990 kishte shpres do beheshe me 2017 pas zgjedhjeve sme ka then njeri do rri ketu strategji zoti berisha fidel kastro e ka ber keshtu." /albeu.com/


Shtuar më 03/07/2017, ora 16:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori