Berisha kërkon angazhim maksimal për zgjedhjet: Dialog bindës me qytetarët
Pëlqej
Abonohu për lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Partia Demokratike do të jetë forca kryesore politike në vend e cila shkon drejt 23 Qershorit e vendosur të përpunojë vizionin dhe projektin më të mirë të Shqipërisë së zhvilluar europiane për 4 vitet që vijnë. Kështu u shpreh sot kryeministri Berish gjatë një takimi me krerët demokratë në rrethe, të cilëve u kërkoi angazhim maksimal për zgjedhjet.


“Zgjedhjet janë te porta dhe kjo kërkon mobilizimin total të të gjitha potencialeve të PD-së. PD do mbetet lokomotiva e proceseve integruese të Shqipërisë. Ajo ka qënë dhe mbetet parti e reformave të mëdha, e guximit, e reformave dhe suksesit të tyre. Në këtë kontekst është jashtëzakonisht e rëndësishme që së bashku të bëjmë gjithçka për të tërhequr mendimin e çdo zgjedhësi shqiptar. Të lëmë mënjanë çdo paragjykim pasi vjen ndeshazi me vetë substancën e kësaj force politike. Ndaj dhe kërkesa ime është të përpiqemi të debatojmë pa asnjë lloj paragjykimi. Të dëgjojmë sa më shumë zërat, shqetësimet dhe problematikën e tyre. Nuk do të jenë kurrë suksese ato që na bëjnë ne të injorojmë qoftë edhe zërin më të mekur” tha Berisha. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2013, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian

Taulant dhe Granit Xhaka janë dy vëllezërit që përballen në skuadra të ndryshme për herë tëparë në një Kampionat Evropian