Berisha kėrkon angazhim maksimal pėr zgjedhjet: Dialog bindės me qytetarėt
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Partia Demokratike do tė jetė forca kryesore politike nė vend e cila shkon drejt 23 Qershorit e vendosur tė pėrpunojė vizionin dhe projektin mė tė mirė tė Shqipėrisė sė zhvilluar europiane pėr 4 vitet qė vijnė. Kėshtu u shpreh sot kryeministri Berish gjatė njė takimi me krerėt demokratė nė rrethe, tė cilėve u kėrkoi angazhim maksimal pėr zgjedhjet.


“Zgjedhjet janė te porta dhe kjo kėrkon mobilizimin total tė tė gjitha potencialeve tė PD-sė. PD do mbetet lokomotiva e proceseve integruese tė Shqipėrisė. Ajo ka qėnė dhe mbetet parti e reformave tė mėdha, e guximit, e reformave dhe suksesit tė tyre. Nė kėtė kontekst ėshtė jashtėzakonisht e rėndėsishme qė sė bashku tė bėjmė gjithēka pėr tė tėrhequr mendimin e ēdo zgjedhėsi shqiptar. Tė lėmė mėnjanė ēdo paragjykim pasi vjen ndeshazi me vetė substancėn e kėsaj force politike. Ndaj dhe kėrkesa ime ėshtė tė pėrpiqemi tė debatojmė pa asnjė lloj paragjykimi. Tė dėgjojmė sa mė shumė zėrat, shqetėsimet dhe problematikėn e tyre. Nuk do tė jenė kurrė suksese ato qė na bėjnė ne tė injorojmė qoftė edhe zėrin mė tė mekur” tha Berisha. /albeu.com/
Shtuar më 26/02/2013, ora 14:33
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.

Policia e Tiranės ka arrestuar mėngjesin e sotėm Ismail Morinėn, tė njohur ndryshe edhe si “Ballist” Morina, ndėrsa nė fuoristradėn e tij ka gjetur njė pistoletė TT me 30 fishekė si dhe 30 bileta pėr ndeshjen Shqipėri-Serbi.