Berisha: Heqja e vizave në vjeshtë
Kryeministri Sali Berisha
Kryeministri Sali Berisha deklaron se shqiptarët do lëvizin pa viza në vendet e BE-së në vjeshtë. Berisha tha se tashmë janë plotësuar të gjitha kriteret dhe asgjë nuk mund të pengojë liberalizimin e vizave.

Në një deklaratë nga Kavaja, ku inaguroi spitalin e ri të qytetit, kreu i qeverisë apeloi opizitën që të shohë realitetin. Sipas tij ekonomia shqiptare po gjenerohet.

Zoti Berisha premtoi investime të mëdha në infrastrukturë duke premtuar se do asfaltohet çdo rrugë drejt bregdetit.
Shtuar më 07/09/2010, ora 11:40

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori