Berisha është ndarë përgjithmonë nga posti i kryetarit
Pëlqej
Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet se nuk do të ketë asnjë ndikim në drejtimin e PD-së, parti të cilën e ka drejtuar për pjesën më të madhe të jetëgjatësisë së saj 24-vjeçare.

"Ky është proces (drejtimi i partisë) ku përgjegjësinë e kanë dhe do ta mbajnë kryetari dhe ata që do të udhëheqin PD-në. Unë, nga ky grup, jam ndarë njëherë e përgjithmonë", tha Berisha në një intervistë për “OraNews”.

Pavarësisht kësaj, ai nënvizon se është i gatshëm të sakrifikojë gjithçka për të ndihmuar Partinë Demokratike për të fituar zgjedhjes. /albeu.com/
Shtuar më 22/09/2014, ora 18:11
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori