Berisha: E vërteta e lidhjes së Tahirit me Habilajt dhe Kelment Balilin
Pas publikimit të dosjes së përgjimit të vëllezërve Habilaj dhe dy shqiptarëve të tjerë të cilët përmendnin shpesh ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri si të implikuar në trafikun e drogës.

Berisha ka publikuar një mesazh të dërguar kohë më parën nga ‘qytetari dixhital’ për lidhjet e këtij të fundit më Habilajt dhe me Kelment Balilin.

Postimi i plotë:

Saje qorri dhe lidhjet Habilaj- Balilaj te denoncuar nga qytetari dixhital kohe me pare!

Ja se çfare shkruante qytetari dixhital mbi lidhjet Habilaj- Balilaj dhe rolin e Saje qorrit ne keto lidhje, te cilat nga pergjimet faktohen perfundimisht!

Lexoni mesazhin e tij. sb

“Pershendetje Z.Berisha marr shak tju shkruaj pas bisedave te publikuara ne opinion midis Klemend Balilit dhe Petro Dalanajt (skafisti) ose ndryshe “Kici” njihet ne zone,dhe ndihmes skafisti Kleanth Pali,

Petro Dalani eshte nga tepelena rrritur ne Sarand disponon ne Borsh Vile dy kateshe ish abulanca e plazhit nuk dihet si e bleu abulancen e plazhit borsh dhe e beri vile dy katshe ku ka strehuar tonelata hasha Petro eshte emer i zgjedhur prej ti ne Zone i therrasin “kici”.

Kici njihet dhe si antiberishjan, piloti tjeter ndihmesi kleanth palaj perseri ka lidhje me Borshin eshte nga familje e varfer aty ne plazh kta jan me te varferit dhe eshte i rekrutuar nga “kici” per pilot biles i kishin blere dhe skaf te vogel dhe rrjeta qe peshkonte se dhe “kici” kishte cark te vogel qe peshkonte me rrjeta pune per te mbuluar gjurmet,Dhe Klemend Balili eshte nga Balilajt e Borshit kan ike ne kohen sa filloj komunizmi jane shperngul ne Stjar Delvine kane qene Zetorista u moren me buqesi dhe nuk u kthyen me ne Borsh por Klemendi ka dash te marre prona me kompesim ne Borsh,Gjithashtu ne Borsh ne Lagjen e Plazhit qe quhet “Shkall” jan dhomat e plazhit dhe pak hotele,eshte Bar Restorant Take ku ka 15 vjet ku “Kici

“Keli” “Habilajt” kan bere pazare pa fund dhe trasport nga plazhi i Borshit, Tek Takja ne Borsh fatkeqsisht nderlidhen shume gjera zyrtar ne Tirane kane miqesi me Taken,ka shum ?? Dhe mistere ktu, thuaj Saje Qorrit ne parlament se ai e dine mire se ne Borsh tek Takja kan punuar dhe Islamajt Tepelensit qe kan disko Mangon be Sarand, Habilajt dhe Balilajt kan nje pik ne Borsh ku kan henger kan fjet dhe kan strehuar e trafikuar tonelata hashash,

Z.Berisha keto te dhena jan 100% te sakta,

Vetem pyeti njeher ne parlament Saje qorrin Clidhje kane Habilajt dhe Balilajt ne Borsh ku cerrat e tyre takohen shpesh po dhe ata vete,tek Takja ne Borsh dhe a ka ndihimuar ai vet ne keto lidhje.
Reapekte Z.Berisha Anonim te lutem.”
Shtuar më 18/10/2017, ora 20:33

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori