Berisha “demaskon” Xhafën: Ja dëshmia se si dënonte me burg të pafajshmit...
Ish-kryeministri Sali Berisha me anë të një postimi në Facebook ka publikuar një dëshmi shokuese për ministrin e ri të Brendshëm, Fatmir Xhafajn.

Sipas Berishës, Xhafaj është xhelat i diktaturës.

Fatmir Xhafa, nje xhelat i diktatures hoxhiste ka fshehur ne dokumentat zyrtare te shkuaren e tij te zeze!”, thekson ish-lideri i PD-së.

STATUSI I PLOTË BERISHËS

Deshmi shokuese per Fatmir Xhafen!

-Ndofta sot edhe varri i Arben Dukes ka levizur nga vendi nga emerimi i Fatmir Xhafes, shkruan nipi i te ndjerit!

-Fatmir Xhafa, nje xhelat i diktatures hoxhiste ka fshehur ne dokumentat zyrtare te shkuaren e tij te zeze!

Qytetaret dixhital denoncojne:

Fatmir Xhafa ka fshehur periudhen me te zeze te jetes se tij, ate te xhelatit te diktatures hoxhiste.
Keshtu ai shkruan ne dokumenta se,

-ne vitet 1980-1986 ka qene jurist por ne te vertet ka qene

-hetues i sigurimit te shtetit qe ka torturuar njerez te pafajshem dhe ka kerkuar ne shume raste
-denime te renda ndaj tyre

– Njeri prej te denuarve te tij eshte Arben Duka nga Kruja, i denuar 17 vjet burg dhe vuajtur denimin ne Spaç

-nipi i Arben Dukes shpreh revolten e tij te thelle dhe e akuzon Xhafen si xhelatin e xhaxhait te tij te pafajshem! Sb

“Zoti Berisha pershendetje.

Desha thjesht te shkruaja dicka ne lidhje me postimin tuaj sot ne Facebook per emerimin e ri te Ministrit te Brendshem nuk e di po ky esht turpi me i madh dhe krimi me i madh qe po i behet ketij kombi. Fatmir Xhafa ka qen hetues i xhaxhait tim sot fatkeqsisht nuk esht me ne jete sepse e kan vrare dhe akoma nuk esht gjetur vrasesi por ankesa ime esht kjo si ka mundsi ai qe ka hetuar dhe denuar ne kohen e Monizmit sot behet Minister cfar Reforme esht kjo ai Qelbesire ka denuar xhaxhain tim me 17 vite burgim ne burgun e Te famshmit Burgun e Spacit madje per ta vertetuar mund te dergoni njerez dhe jam i gatshem ta beni dhe Publike ka denuar Arben Duken nga Kruja ju na njihni mir dhe Familjarisht jam Nipi i Fahrije Dukes ndoshta sot edhe varri i Arben Dukes ka levizur nga emerimi i Fatmir Xhafes ky esht nje turp i vertet kjo Qeveri do hedhur sa me pare.”

“Mirëmbrëma Dr.Berisha! Kam lexuar CV e mercenarit te zellshëm te rregjimit te kaluar, Fatmir Xhafa i cili shkruan se nga vitet 1980 – 1986 ka qene jurist.

Dhe me pas ben nje kapercim pas viteve ’90 – të ku pasurin CV – në e tij duke lënë në heshtje periudhën ku ka qenë Sekretar e Parë i Rinisë për Tiranen, si instrument i rendesishem
I makinerise represive te ati rregjimi.

Ky monster do bej Vetting – un….?! Tmerr….në ç’farë duarsh ka rënë Shqipëria. Të lutem, mos u tërrhiqni deri sa te realizohet qëllimi i opozitës për një qeveri teknike, sepse me këta monstra vota e shqiptarëve është e rrezikuar.

Suksese. Keni qene dhe mbeteni mbi të gjitha NJERI. Zoti ju bekoftë familjarisht.”/albeu.com/

Shtuar më 14/03/2017, ora 11:27

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori