Berisha deklaron se eshte i gatshem te bej ndryshime ne Kushtetute lidhur me sistemin e zgjedhjeve
Albeu.com
Kryeministri i Shqipersie Sali Berisha eshte shprehur sot i gatshem ta coje deri ne fund reformen zgjedhore.Berisha ka deklaruar ne nje konference shtypi se eshte dakord dhe jep konsensusin e PD per te nderhyre edhe ne Kushetetute lidhur me permiresimet ne Kodin zgjedhor.
Sipas berishes ai eshte i gatshem te takohet me te gjitha partite e opozites lidhur me keet problem dhe me kryetarin e LSI meta lidhur me ftesen e bere prej tij.
Nevoja e ndryshimeve ne Kodin zgjedhor lindi si urgjence pas deformimit qe ju be zgjedhjeve parlamentare nepermjet Dushkut.
Shtuar më 09/01/2006, ora 16:10
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori