Berisha: 24 korriku përfundimi i mandatit për Moisiun
Albeu.com
Kryeministri Sali Berisha në një deklarim për mediat u shpreh se është optimist për zgjedhjen me konsesus të presidentit të ri të Republikës. Ai iu bashkua zërave të mazhorancës për pasuesin e presidentit, sipas të cilave mandati i presdientit mbaron më 24 korrik dhe se kushtetuta e ka të qartë se pas kësaj date e zë këtë post kryetari i kuvendit.Ai ka deklaruar dhe deklaratën e Moisiut i cili do ia lërë vendin presdientit të ri, u shpreh se Moisiu ka të drejtë por jo pas datës 24 korrik kur mandati i tij përfundon. Deklaratat e kryetarit të shtetit u cilësuan nga kryeministri si emotive. start
Shtuar më 21/05/2007, ora 11:13
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori