Beqaj: Qëllimi i qeverisë, mbulimi i popullatës me shërbim shëndetësor
Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj u shpreh sot gjatë forumit të 8-të Ballkanik të fondeve të sigurimeve shëndetësore se qëllimi primar i qeverisë është mbulimi universal i popullatës me shërbim shëndetësor. Sipas tij 3 private po përmbyllin marrëveshjet me fondin e sigurimeve për 10 paketa shërbimesh.

Këto shërbime do të ofrohen për çdo pacient në Shqipëri dhe jo vetëm për personat e siguruar. Paketat e para të miratuara do të ofrohen falas nga shteti si në spitalet publike dhe private. /albeu.com/
Shtuar më 25/09/2014, ora 10:42

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori