Beogradi i pakenaqur me deklaraten e Ischinger
Albeu.com
Ministria e Serbise per Kosoven ka shprehur pakenaqesi per deklaraten Wolfganag Ischinger, se gjate negociatave per statusin e Kosoves jane ofruar disa propzime, por ato jane refuzuar nga pala serbe.Serbia nuk ka mbetur e kenaqur nga deklarata e anetarit te Treshes nderkombetare Ischinger. Ministria e Serbise per Kosoven ka shprehur pakenaqesi per deklaraten Wolfganag Ischinger, se gjate negociatave per statusin e Kosoves jane ofruar disa propzime, por ato jane refuzuar nga pala serbe.
Ministria eshte shprehur se kjo deklarate e zotit Ischinger "nuk mbeshtetet ne fakte".
"Prej te gjitha propozimeve qe jane paraqitur nga Treshja gjate negociatave, vetem plani 14 pikesh eshte paraqitur si dokument i perbashket i te tre anetareve te Treshes, ndersa propozimet e tjera ishin individuale dhe nuk mund te paraqiten si propozime te perbashketa", thuhet ne njoftimin e kesaj ministrie. /news24/
Shtuar më 30/11/2007, ora 22:15
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori