Beogradi dhe Prishtina për kthimin e të zhvendosurve do të takohen më 12 maj
Albeu.com
Zyrtarët e Beogradit dhe të Prishtinës, bashkë me përfaqësuesit e UNMIK-ut, takimin e parë për kthimin e të zhvendosurve do ta mbajnë në Beograd më 12 maj.Sipas mediave serbe, takimin e Beogradit pritet ta kryesojë Gotfrid Kofner nga selia e UNHCR-it në Vjenë, ndërkohë që po bëhen konsultime rreth temës së bisedimeve dhe përbërjes së delegacioneve.
Më herët ishte njoftuar se bisedimet për kthimin në radhë të parë do të kenë për qëllim mbledhjen e dhënave të domosdoshme, që do t'i paraprinin aksionit të kthimit të organizuar të të zhvendosurve në Kosovë. qik
Shtuar më 03/05/2005, ora 20:34
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori