Ben Blushi: Pas Serbisë, Kosova duhet të pavarësohet edhe nga Shqipëria!
Ben Blushi i është bashkuar komenteve mbi vizitën e Ramës në Beograd javën e shkuar duke folur mbi qendrimin e kryeministrit në raport me Kosovën. Sipas Blushit, tashmë Kosova është totalisht e pavarur nga Serbia, por se nuk e ka fituar ende pavarësinë e plotë nga Shqipëria, r aporton Albeu.com.

Kosova është sot plotësisht e pavarur nga Serbia. Por me sa duket nuk i kanë mbaruar problemet. Kur shoh debatet e ditëve të fundit mendoj se ka hyrë në një shteg të panjohur dhe të papritur që pa dyshim do ta zgjidhë pa armë ,pa viktima dhe pa gjak, por me art me muzikë dhe me sport. Kjo është Pavaresia e Dytë e Kosovës ose ndryshe Pavarësia e Kosovës nga Shqipëria”, shkruan Blushi. /Albeu.com/

Shtuar më 21/10/2016, ora 10:32

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori