Bëhuni gati! Stuhia e rrezikshme diellore godet sot tokën (VIDEO)
Pëlqej
Një stuhi e madhe diellore është duke iu afruar tokës dhe sipas shkencëtarëve, me shumë mundësi ajo do të godasë planetin sot.

Sipas shkencëtarëve, stuhia e madhe diellore është duke iu afruar tokës çdo minut e më shumë.

Stuhia mund të shkaktojë probleme në furnizimin me energji elektrike në disa pjesë të rruzullit, të ndërpresë punën e satelitëve por njëkohësisht, të krijojë aurora mahnitëse në qiell.

Stuhia është krijuar javën e shkuar, si pasojë e një shpërthimi të madh të ndodhur në atmosferën diellore dhe grimcat e këtij shpërthimi janë rrugës për në Tokë. /albeu.com/


Shtuar më 14/03/2018, ora 09:49
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori