BE synon kthimin e te gjithe emigranteve kosovare
Albeu.com
Autoritetet e Kosovës duhet patjetër të miratojnë ligjin, i cili Kosovën do ta detyronte për pranimin e të gjithë emigrantëve nga territori i saj, të cilët ilegalisht kanë hyrë në BE, ose qytetarët e vendeve të treta të cilët nëpërmjet ...... Kosovës kanë hyrë në BE, ka thënë Aleksandar Shtiglmajer nga Iniciativa Evropiane për Stabilitet. Institucionet e Kosovës presin miratimin e këtij ligji deri më muajin maj, ndërsa hartën e rrugës gjatë verës.

Sipas tij, BE synon që në të njëjtën "paketë" për marrjen e regjimit pa viza të jenë Bosnja dhe Shqipëria. Aktualisht të dyja vendet janë në rrugë të mirë, por nëse paraqiten dallime, Komisioni Evropian mund të ndajë proceset për të dyja këto vende ose t'i kushtëzojë, tha Shtiglmajer për "Dojçe velen".
Shtuar më 09/02/2010, ora 17:12
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori