BE shpreh keqardhje per veprimet e Serbise
Albeu.com
Veprimet e Serbisë, pas njohjes së pavarësisë së Kosovës nga Mali i Zi dhe Maqedonisë, janë përcjellë me keqardhje nga zyrtarët e Bashkimit Evropian.Ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kouchner, ka deklaruar se është për keqardhje ajo çfarë është bërë pasi Podgorica dhe Shkupi vendosën të veprojnë në linjë me politikën shumicë evropiane.

“Nervozizmi nuk është pjesë e realitetit”- deklaroi numri një i diplomacisë franceze.
Shtuar më 14/10/2008, ora 22:17
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori