BE dhe NATO: Në 10 dhjetor të përcaktohet statusi
Albeu.com
Bashkimi Evropian dhe Nato kanë vënë në dukje edhe një herë se pas datës 10 dhjetor duhet të përcaktohet statusi i Kosovës. Autoritetet më të larta euro-atlantike kërkojnë që data e vendosur për përfundimin e bisedimeve shtesë midis Prrishtinës dhe Beogradit të merret seriozisht nga të dy palët.Zyrtarë të NATO-s kanë pohuar se në paraqitjen e fundit që bëri treshja ndërmjetësuese është theksuar fuqishëm që 10 dhjetori do të jetë fundi i këtyre negociatave.
Shtuar më 19/10/2007, ora 17:43
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori