BE: 31 Marsi, afati i fundit për ekstradimin e Mlladiqit
Albeu.com
Bashkimi Evropian ka caktuar 31 marsin si afat të fundit për ekstradimin e Mlladiqit në Hagë, në të kundërtën Beogradi do të përballet me ndërprerjen e bisedimeve për asociim.
Ministri i Jashtëm serbo-malazez, Vuk Drashkoviq, ka tërhequr vërejtjen se Ratko Mlladiqi duhet të arrestohet dhe t'i dorëzohet Gjykatës së Hagës.
Shtuar më 08/03/2006, ora 10:57
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori