BE 22 milionë euro në sigurinë rrugore dhe sistemin e ujërave
Ambasadori i BE-së, Ettore Sequi ofroi mbështetjen në projektet e infrastrukturës gjatë një takimi që zhvilloi me ministrin e Transporteve, Edmond Haxhinasto.


Pas takimit, Sequi deklaroi se mbështetjet vizionin e ministrit të ri të tij dhe institucionit. Ministri Haxhinasto, u shpreh para gazetarëve se porjektet e infraskturës do të ndërtohen me cilësi, e do të përfundojnë projektet e nisura. Bashkimi Europian financon në projekte të indrastrugturës në vendin tonë përmes projektit IPA. Vlera e projektit për këtë vit është 22 milionë euro dhe parashikon investimet në sigurinë rrugore e në sistemin e ujërave. /albeu.com/
Shtuar më 08/10/2013, ora 13:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori