Bastiset shtëpia e Haxhi Hotit që kërcënoi Albin Kurtin, Policia jep detaje
Sot është bastisur shtëpia e anëtarit të partisë Nisma Socialdemokratie, Haxhi Hotit, pasi i njëjti përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka dy opsione, ose ta lëshojë Kosovën ose mund të vritet.

Lajmin për Klan Kosova e ka konfirmuar zyrtari i Policisë për Informim, Baki Kelani, i cili ka thënë se personi në fjalë është kërkuar nga Policia – pa dhënë detaje nëse është arrestuar ose jo.

“Mund të konfirmojmë se Policia e Kosovës e ka trajtuar informacionin e publikuar dhe sipas detyrës zyrtare ka ndërmarr veprimet konform autorizimeve ligjore që ka. Të gjitha veprimet e mëtejme do të ndërmerren në bashkëpunim dhe koordinim me organet e drejtësisë”.

Kujtojmë se postimi i Hotit për Kurtin ka ngjallur reagime të shumta. Nisma Socialdemokrate është distancuar nga komentimet e anëtarit të saj.

Endrit Shala në një prononcim për Klan Kosova ka thënë se “distancohemi nga çdo qëndrim individual i çdokujt që është në kundërshtim me parimet që i ka Nisma Socialdemokrate”.

Ndërsa Lëvizja Vetëvendosje ka dorëzuar kallëzim penal në stacionin policor “Qendër”, në Prishtinë ndaj personit në fjalë.
Shtuar më 28/12/2019, ora 23:46

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori