Bashkia e Tiranės nuk ka rritur taksat
Pëlqej
Abonohu pėr lajmet me e-mail:
E-maili juaj:      Tani, kontrolloni e-mailin tuaj dhe konfirmoni abonimin!
Bashkia e Tiranės ka reaguar nė lidhje me akuzat e hedhura nga kryesocialisti Rama se nė Tiranė janė rritur taksat. Nė njė deklaratė pėr mediat bashkia sqaron se nė Tiranė nuk ka pasur rritje taksash, por dyfishim tė mbledhjes sė tyre.

“Ėshtė pėr tė ardhur keq qė z. Rama ka zgjedhur tė risjellė konfliktin politik nė qytetin e Tiranės. Pėr ti qartėsuar faktet qė nė krye tė herės, nė Bashkinė e Tiranės nuk ka patur asnjė rritje taksash. Kėshilli Bashkiak nuk ka miratuar asnjė vendim te tillė. Kryetari i Bashkisė ėshtė kategorikisht kundėr rritjes sė taksave dhe qytetarėt janė tė vetėdijshėm pėr kėtė. Ajo ēfarė ka ndodhur nė Tiranė ėshtė dyfishim i mbledhjes sė taksave, ēka do tė thotė se qytetarėt kanė tashmė besim tek administrata e Bashkisė, se pavarėsisht pozicionit apo interesit politik ēdokush do tė trajtohet i barabartė para ligjit dhe do tė paguajė atė qė i takon sipas ligjit”, thuhet nė reagim.

Bashkia deklaron se ka eliminuar dhe reduktuar 60 tarifa dhe taksa duke e bėrė mė tė lehtė hapjen dhe zhvillimin e njė biznesi. /albeu.com/

Shtuar më 17/04/2012, ora 19:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori
 
Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga

Domatet, patat, mandarinat .. kanė qenė vetėm disa nga "mjetet" qė opozita ka pėrdorė sot kundėr qeverisė nė protestėn e mbajtur nė Tiranė.