Shifra të frikshme viktimash: 21 humbje jete e 780 raste të reja
Bashkimi Europian: Gati dokumenti per te ardhmen e Kosoves
Albeu.com
BRUKSEL - Komisioni Europian ka pergatitur nje dokument per te ardhmen europiane te Kosoves.BRUKSEL - Komisioni Europian ka pergatitur nje dokument per te ardhmen europiane te Kosoves. Dokumenti percakton ndihmen ekonomike te Kosoves nga Brukseli dhe perspektiven e saj europiane. Nderkohe, serbet e Kosoves mund te vendosin brenda pak ditesh te inkuadrohen ne institucionet Kosovare. Perfaqesuesit politike serbe thone se po i vazhdojne bisedimet me zyrtaret e larte ne Beograd per te marre nje drite jeshile per perfshirjen e tyre ne institucionet kosovare.

V. Bajrami
Shtuar më 23/03/2005, ora 16:07
Tage: arkiv

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori