Bashkia Tiranë nderon Gianni Pitellan
Bashkia e Tiranës ka nderuar me çmimin "Çelësi i qytetit" Giani Pitella-n, president i Social-Demokratëve në Parlamentin Europian.

Atij iu dha ky çmim, duke vlerësuar kontributin e tij për Shqipërinë.

Brunilda Paskali tha s simboli i çelësit është se Pitella ka lirinë të hyjë dhe të dalë nga qyteti sa herë të dojë.

Ajo theksoi se tani e tutje Pitella është njëri prej nesh.
I pranishëm në ceremoni ishte edhe Ilir Meta. /Albeu.com/
Shtuar më 03/11/2015, ora 18:56

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori