Bashkia shkatërron bunkerët për zgjerimin e varrezave në Sharrë
Bashkia e Tiranës në bashkëpunim me INU ka nisur sot punën për shkatërrimin e 16 bunkerëve në varrezat publike të Sharrës në mënyrë që të lirohen hapësira. Duke inspektuar punimet, nënkryetari i bashkisë Eno Bozdo deklaroi se bashkia po operon pa buxhet.


“Inspektuam punimet dhe puna po vazhdon. Bashkia e Tiranës po operon pa buxhet, do të shfrytëzojmë çdo hapësirë, sepse jemi në kushtet e ekstremitetit”, u shpreh Bozdo.

Nga shkatërrimi i bunkerëve lirohen rreth 2000 metër katror tokë dhe kjo del vetëm për një periudhë kohe prej 2 muajsh. /albeu.com/
Shtuar më 13/06/2014, ora 11:37

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori