Basha zbulon shtetin ku Rama po kërkon azil politik
Një nga deklaratat më të forta që bëri sot në Protestë, kryetari i PD, Lulëzim Basha, lidhej me qëllimin e udhëtimin jashtë shtetit të kryeministrit Rama, konkretisht në Itali.

"Shërbimet mike më kanë thënë se Rama po diskuton në Itali, për azil politik…", nënvizoi Basha, duke qartësuar se bilanci bëhet në Shqipëri dhe jo në Itali.

Deklarata e Bashës është bërë gjatë fjalës së tij në protestën e organizuar tek parlamenti.
Shtuar më 05/03/2019, ora 13:49

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori