Basha uron homologun grek: Fitorja juaj, shembull e frymëzim edhe për Shqipërinë


Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka uruar Kyriakos Mitsotakis për fitoren e tij në zgjedhjet e përgjithshme të Greqisë.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Basha uroi homologun e tij të qendrës së djathtë në Greqi për rezultatin e arritur në zgjedhje dhe shkruan se kjo fitore shërben si shembull i ndryshimit dhe vlerave demokratikeShqipëri.

"Urime @kmitsotakis dhe @neademokratia për fitoren e tyre bindëse! Vota e sotme shënjon një fillim të ri për Greqinë dhe vendos një shembull frymëzues për ndryshim dhe triumfin e vlerave demokratikeShqipëri dhe pjesën tjetër të rajonit!", shkruan BashaTwitter.
Shtuar më 07/07/2019, ora 23:39

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori