Basha u përgjigjet akuzave: Nuk kam hyrë i varfër në politikë!
Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka akuzuar qeverinë se paratë e tërmetit që mori nga Konferenca e Donatorëve nuk i ka çuar në shërbim të qytetarëve.

Po ashtu kreu i PD-së është përgjigjur edhe për akzuat për vilat në pronësi të tij, ku tha se kontratën e tij të qerasë e ka edhe kryeministri Rama, ndërsa shtoi se në politikë nuk ka hyrë i varfër.

“Që ditën e parë që kam hyrë në politikë, çdo qindarkë e imja është transparente. Unë nuk kam hyrë i varfër në politikë.

Nuk kam asnjë vilë, jetoj me qira dhe Edi Rama e ka kontratën e qirasë tek tatimet.

Unë jam politikan me rekorde publike. Punët që kam bërë kanë gjurmë”, u shpreh kryedemokrati
Shtuar më 26/11/2020, ora 22:47

Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori