Basha u ndërpret pushimet deputetëve, urdhër i prerë për 1 shtatorin
Lulzim Basha u ka ndërprerë pushimet deputetëve të vetë pasi do të angazhohen në një aksion të ri opozitar nga 1 shtatori, që është ai i evidentimit të dëmeve të shkaktuara nga prishjet e qeverisë që prej 2013. Urdhëri është firmosur ditën e djeshme, bën me dije "Panorama".

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka vendosur t’u ndërpresë pushimet deputetëve dhe drejtuesve të departamenteve në selinë blu dhe t’i angazhojë në aksionin opozitar që do të nisë nga data 1 shtator.

Basha ka firmosur dje urdhrin për ngritjen e një grupi pune, që do të përllogarisë dëmin ekonomik, social dhe mjedisor të shkaktuar nga prishjet e ndërmarra nga qeveria nga shtatori 2013 e në vazhdim. Grupi i punës do të ketë 12 anëtarë në përbërje të tij, të cilët, në urdhrin e firmosur nga Basha, janë të ndarë edhe në varësi të departamenteve që përfaqësojnë. /albeu.com/
Shtuar më 29/08/2015, ora 10:21
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori